www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Правила безпечного купання в ополонці
Версія для друку Написати листа
Водохреща: традиції святкування та правила безпечного купання.

    Свято Водохреща, або як його ще називають, Богоявлення – останнє з новорічно-різдвяного циклу. Саме у цей зимовий день віряни та навіть ті, хто не часто ходять до церкви, випробовують свій організм крижаною водою. Від малого до великого – на свято Водохреща в ополонку наважуються зануритися всі. Адже кажуть, що вода, освячена на Богоявлення, має лікувальні властивості. Водохреща святкують 19 січня.
    Традиції Водохреща – крижане святкування Свято Водохреща не має язичницьких коренів. Традиція святкувати цей день з’явилася 2 тисячі років тому. Тоді, досягнувши 30-річчя, Ісус Христос прийшов на обряд хрещення до Івана Хрестителя. До Сина Божого спустився голуб – Святий Дух. Відтоді традиції Водохреща – охрещатися та святити воду – поступово почали входити у життя.
    Правила безпечного купання в ополонці Головне правило від рятувальників:

    не варто обирати для занурення безлюдні та непристосовані для цього місця. При масових купаннях, рятувальники та медики завжди перебувають поруч. Тож у разі чого, зможуть оперативно допомогти. Для новачків ідеальною буде температура від 2 до 5 градусів морозу. Не варто, роздягнувшись, одразу стрибати у воду. Перед зануренням обов’язково треба розігріти тіло кількома фізичними вправами. Занурюватися потрібно поступово. Проте не повільно, бо можна за цей час замерзнути. Якщо ж це робити занадто швидко, то організм зреагує підвищенням тиску. У воді – змочити обличчя. Потрібно досягти певної глибини, а не плавати. Новачкам не варто бути у воді довше 10 секунд. Також, хоча це зобов’язує робити традиція, не треба першого ж разу занурюватися у крижану воду з головою. Це може спричинити спазми судин головного мозку. Тому не зайвим буде захопити шапочку для купання. Одразу після купання потрібно розтерти тіло махровим рушником. Проте не слід робити це до почервоніння. Після цього – одразу у тепле приміщення або ж швиденько вдягнутися. Одяг має бути без застібок, блискавок та ґудзиків. Принаймні, той що одягається безпосередньо на тіло. Уявіть собі як, вийшовши із крижаної води, ви будете застібати ґудзики замерзлими пальцями! Якщо, роздягаючись до купання, одяг потрібно знімати знизу вверх, то одягатися потрібно зверху донизу. Адже головне – не застудити грудну клітку. Не варто після купання затримуватися для фотосесій! Після такого позування перед камерами, можна не один день провести у лікарні! Якщо ж здоров’я не дозволяє вам зануритися в ополонку на свято Водохреща, то не варто засмучуватися. Духівники запевняють, не менш цілющий ефект Йорданської води можна відчути, випивши освяченої води на Водохреща. Нагода як скупатися, так і спробувати освяченої води, буде вже незабаром. Готуйтеся до свята Водохреща з розумом та будьте здорові.
    Апостолівська районна державна адміністрація
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор