www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав
Версія для друку Написати листа
Щороку в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Це день пам’яті про сумнозвісні події війни в Афганістані та в інших країнах, вшанування усіх воїнів – інтернаціоналістів, кому довелося воювати в чужих країнах. Сини України завжди чесно і мужньо виконували свій військовий обов’язок. Ми шануємо їхній героїзм і звитягу. Ми захоплюємося найкращими людськими якостями тих, хто пройшов крізь всі «гарячі точки», не посоромивши своєї честі та гідності. Героїзм та самопожертву вони проявляли під час виконання військового обов'язку в повоєнні роки на території понад двадцяти держав: Північній Кореї, В’єтнамі, Кубі, Чехословаччині, Угорщині, на острові Даманському, Афганістані, Іраці та на території інших держав. За роки незалежності бійці Української армії захищали і захищають мир, вільне та спокійне життя людей у багатьох країнах світу: в Анголі, Боснії та Герцеговині, Лівані, Косово, Молдові, Грузії, Таджикистані, Хорватії, Іраці, Ліберії, не посоромивши своєї честі та гідності. Нажаль часто їх добра воля закінчувалася трагічно для рідних та близьких і захисники демократичних цінностей поверталися на Батьківщину в цинковій труні.

Сьогодні ми схиляємо голови перед тими синами і дочками України, хто віддав своє життя, виконуючи солдатський обов’язок в Афганістані , вклоняємося їхній мужності. Серед них, нажаль, є наші земляки, які не повернулися до рідної хати, котрим навічно зосталось по двадцять, їх нагороджено орденом Червоної зірки «посмертно Для Українського народу, воїнів Збройних Сил України духовні цінності учасників бойових дій, їхній досвід мають величезне значення. Зразки свідомого виконання обов’язків, які демонстрували наші співвітчизники, відіграють неоціненну роль у вихованні нинішнього покоління воїнів, формуванні у них мотивації до сумлінного виконання військового обов’язку та захисту рідної Вітчизни. Важливо, що, зберігаючи бойове братерство, ветерани передають досвід молодим воїнам Збройних Сил України та підтримують матерів, вдів і дітей полеглих побратимів.

Зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами відбулися у більшості шкіл Апостолівського району. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Карпушенко А.В. разом із головою районного профспілкового комітету працівників освіти і науки Садковою Л.В. привітали вчителів Апостолівської ЗШ №4 Петренка Олександра Павловича , Червонотоківської ЗШ Цінько Віктора Петровича, Запорізької ЗШ Кичан Валентину Іванівну вдову Кичана Олександра Володимировича, які служили в Афганістані.
Педагоги Апостолівської ЗШ №4 з учнями 7 та 8 класу провели урок-пам’яті «Ми схиляємо голови перед ними» на якому відбулась зустріч поколінь воїнів-інтернаціоналістів які були в різних країнах і надавали допомогу у піднятті народного господарства в Афганістані Петренко О.П. і доставляв вантажі на Кубу Федько Микола Леонідович, випускник цієї ж школи. За хоробрість, мужність, професіоналізм вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни-миротворця.


В Апостолівському районі стало доброю традицією в цей урочистий день проводити фестиваль афганської пісні. 2018 рік не став виключенням. В КЗ МБК «Сучасник» м.Апостолове 15 лютого відбувся XIII відкритий районний фестиваль афганської пісні «Афган болить в моїй душі».




Пісня – це бездонна душа українського народу. Пісня — це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах він не тільки відзначає свята, не тільки прикрашає народні обряди, а й також славить свої перемоги над ворогом, героїзм та відвагу синів та дочок свого народу. Завжди кожне своє враження, кожне переживання людина виливала в пісні.
А пісня – це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня ширить в серці межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша.
Чим глибша пісня, тим ясніш душа.
І.Драч

Саме ці слова видатного українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного та громадського діяча Івана Федоровича Драча спадали на думку під час проведення фестивалю. Зі сцени звучали пісні-спогади, пісні – розмови з друзями, пісні – подяки. Кожна пісня, виконана учасниками фестивалю, кожне слово брало за душу. Бо у виконавців бринів голос, а у глядачів щеміли серця, а по щокам котилися сльози. Ніхто не залишився байдужим. У фестивалі афганської пісні прийняли участь виконавці пісень, в тому числі і авторських: Ігор Надточій, Оксана Савінська, Сергій Скляренко, Олександр Бичков, Марина Білик, Євген Потєряйкін, Павло Семенас. Зі сцени прозвучали такі пісні, як: "Вспомнить Афган», «Секретная миссия», «Не нужно тревожить», «Серая кукушка», «Письмо к матери», «Моё имя – солдат», «Журавлі», «15 лет спустя», «Разговор с портретом», «Спасибо тебе, солдат».
Учасники фестивалю отримали пам'ятні подарунки від спонсоров заходу: народного депутата України Дмитра Юрійовича Шпенова, депутатів обласної ради Людмили Степанівни Доценко та Віктора Пилиповича Волкова.




Всі заклади культури району взяли участь у заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В бібліотеках були піготовлені тематичні книжкові полички, а учні Апостолівської міської школи естетичного виховання організували виставку малюнків.
В день вшанування пам'яті воїнів-інтернаціоналістів висловлюємо шану й подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, доблесть, вірність присязі і честі. Зичимо всім міцного здоров'я, миру, щастя й добра. На жаль, сьогодні триває війна в Україні, за незалежність гинуть кращі сини держави. Схиляємо голови перед тими, хто пролив свою кров заради миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх, хто не повернувся з поля бою. Спасибі вам, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм. Усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, бажаю міцного здоров’я, родинного затишку, щастя і миру.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор